Dit recept van een quinoa pompoen zomersalade is makkelijk, fris en gezond. Perfect als maaltijdsalade of als smaakvol bijgerecht.

Pompoen in de zomer? Yes, dat kan! Ik geef eerlijk toe dat ik deze pompoen model heeft gestaan voor één van mijn blog foto’s: namelijk over mijn eerste jaar zonder vlees. Ik vond het zonde om het weg te gooien. Uhm…even kijken wat ik ermee kan doen? Ik wilde er geen soep van maken of een ander winters gerecht, maar iets luchtiger. Deze quinoa pompoen zomersalade past precies in dit seizoen!
De weergoden hebben ons veel zon gegund de afgelopen weken. Buitje hier, buitje daar, maar tot zover geen klachten van mij. Nu nog maar hopen dat dit warme weer door knalt tot in de nazomer. Deze zomer vier ik vakantie gedeeltelijk in het buitenland en de rest in Nederland. Dus het weer kan ons maar beter goed gezind zijn!
Deze quinoa pompoen zomersalade is een favoriet van me want ik ben gek op alles waar munt en koriander in zit. Eigenlijk heel grappig dat ik koriander nu lekker vind, want bij mijn eerste kennismaking ging ik bijna over mijn nek. Die vreselijke geur!! Maar somehow heb ik deze kruid nu compleet omarmd!

Dit recept begint met het roosteren van de pompoen en de rode ui. Een halve flespompoen is gebruikt (zit ik toch nog met de andere helft!). Tip: Schil eerst de pompoen en snij in stukjes, want zoals je op de foto kan zien ben ik dat vergeten! Alsnog met vettige vingers na het roosteren gedaan! Werd een knoeierig boel haha.
Mix de overige ingrediënten met de gekookte quinoa en de geroosterde pompoen en binnen no time kan je genieten van deze verrukkelijke salade! Je kan de salade warm of koud eten.



