Accepteer de situatie want je ertegen verzetten kost enorm veel energie. Het betekent niet dat je het opgeeft maar dat je de crisis als een uitdaging ziet. Op deze manier brengt de situatie het beste in je naar boven. Je wordt er creatief, moedig en optimistisch van. Je gebruikt skills waarvan je niet eens wist dat je ze had.
Accepteren betekent ook dat je jezelf de ruimte geeft om de teleurstellingen te verwerken. Misschien had je zo naar die heerlijke zonvakantie uit gekeken of wilde je een groot verjaardagsfeest geven. Het is oké om je daarover rot te voelen.
Acceptatie creëert ruimte zodat jij
oplossend kan denken. Ben je nu bijvoorbeeld niet gewend om vanuit huis te werken en voelt het misschien ongemakkelijk aan? Dan ga je op zoek naar oplossingen die nooit bij je zou zijn opgekomen. Ben je niet gewend om thuis te trainen? Misschien kom je er achter dat
online trainingen jou juist goed bevallen!
Door dit vertraagde tempo van het dagelijks leven heb je nu tijd om meer aandacht te besteden aan self-care routines zoals mindfulness, meditaties, Pilates, yoga of het bijhouden van een dagboek. Misschien wil je eindelijk bepaalde boeken lezen of een nieuwe hobby oppakken.
Tip: Zorg dat je bed een omgeving van rust blijft. Neem dus die laptop niet mee naar bed!
Hele goede tips! Het ineen hele rare situatie war we in zitten en naast ons aan de regels houden, kunnen we niks anders doen. Ik berook angstig hoor, maar kalm blijven en de situatie accepteren is het enige wat we kunnen doen. Ik probeer ook maar het beste er van te maken, mee kan ik niet doen.
goede tips!! ik doe gewoon wat ik normaliter ook doe en laat me niet gek maken door alle nieuws berichten
ik merk dat ik de laatste week echt helemaal op ben, terwijl ik niet veel doe. gewoon zo moe 🙁 ik probeer lekker te wandelen om energie op te doen en stel elke week een paar doelen
Ik laat me niet gek maken. Maar goed, ik baal ook van sommige dingen. Dat echo’s niet doorgaan en mijn vriend niet mee mag naar controles/echo’s. Maar verder leven we zoals altijd. Alleen dan zonder uitjes buiten de deur en familie/vrienden…
Wat een fijn artikel, hele goeie tips heb je gegeven. Vind het echt vervelend ja dat bepaalde dingen nou niet door kunnen gaan. Maar dan maar verzetten voor een andere tijd.